Hlavní kategorie

Společnost HUTNÍ PROJEKT Frýdek Místek a.s. podepsala dne 14.10.2017 v Indii se společností VSP (Vishakhapatnam Steel Plant) kontrakt na dodávku chemického provozu koksovny pro rozšíření stávající výroby koksu o koksárenskou baterii č. 5 s celkovou roční výrobou závodu 7,3 milióny tun koksu.

Závěrečnému podpisu předcházelo téměř tříleté úsilí při zpracování nabídek i účasti při projednávání detailních podmínek tendru. Klíčové pro úspěch v tendru bylo najít spolehlivé místní partnery. Největší zahraniční zakázka ve více jak 60 leté historii společnosti bude realizována pod naší taktovkou za spoluúčasti indických partnerů během následujících 26 měsíců.

Slavnostním podpisem smlouvu v indickém Vishakhapatnamu stvrdili Výkonný ředitel firmy VSP pan David Wilson, Generální ředitel HUTNÍHO PROJEKTU Frýdek Místek a.s. pan Marcel Jenčo a účastníci konsorcia Ředitel firmy HUTNI PROJEKT FM INDIA Limited pan Chetan Sangani a Výkonný ředitel BEC Bhilai pan Rajeev Jain.

Právě vstup na zahraniční trhy byl pro společnost dalším důležitým krokem, neboť v českém segmentu již není kam v koksárenském průmyslu růst a tak bylo třeba pozornost obrátit směrem na perspektivní trhy.   Nová smlouva je dalším důkazem již dříve správně započaté snahy HUTNÍHO PROJEKTU Frýdek-Místek a.s. zakotvit v zahraničí jako uznávaná firma v tomto odvětví průmyslu. I v dalším období hodlá společnost rozšiřovat své aktivity v této oblasti, ale chce také expandovat do dalších oborů úzce na koksárenství navazujících.

Tuto významnou událost naší společnosti je možné také shlédnout na stránkách Velvyslanectví České republiky v Dillí.